Ve finále mistrovství světa v triatlonu obsadila Zimovjanová 30. místo

Triatlonové mistrovství světa dospělo do svého finále. V posledním závodě nejprestižnější série vybojovala Tereza Zimovjanová v nejtěžší možné konkurenci 30. místo. Skvělou sezonu korunovala ve španělském Torremolinos Francouzka Cassandre Beaugrandová – olympijská vítězka z Paříže obsadila v sobotu 19. října první místo a zajistila si tak titul mistryně světa. V neděli budou závodit muži.

Jediná česká účastnice dnešního závodu si přála v Torremolinos atakovat své dosud nejlepší umístění v seriálu WTCS, kterým je 19. místo z Montrealu v roce 2021. V uplynulých třech sezonách se jí ovšem nepovedlo ani jednou proniknout do nejlepší čtyřicítky. „Sice jsem se nedostala do dvacítky, ale ani třicítka není špatná. Je to moje nejlepší umístění v seriálu mistrovství světa po třech letech. Jsem ráda, že jsem celou dobu byla v závodě,“ vzkázala spokojeně ze Španělska.

Po plavecké části ve Středozemním moři vbíhala Zimovjanová do depa na 28. pozici. Po 1500 metrech plavání ztrácela na nejlepší plavkyně 46 vteřin. „Při plavání byly velké vlny, ale docela se mi to povedlo,“ řekla.

Při 40km cyklistické části na technické trati plné zatáček se jí společně s dalšími závodnicemi podařilo rychle dostihnout druhou skupinu, pracovala tak v balíku na 13. až 31. místě, který si přivezl do druhého depa ztrátu minutu a půl. „Moc jsme na kole nespolupracovaly, ale ono to ani nešlo. Jak tam bylo hodně zatáček, nedalo se příliš střídat. I tak ale bylo to kolo poměrně intenzivní, což bylo znát na běhu. První polovina byla lepší, ve druhé půlce už to nebylo ono. Stejně jsem ale spokojená. Myslím, že je to krok správným směrem,“ dodala Zimovjanová, která už zítra zamíří do Jižní Koreji, kde ji o víkendu čeká závod Světového poháru.

Stupně vítězů z dnešního závodu se shodovaly s konečným pořadím mistrovství světa. Zlato patří Francouzce Cassandře Beaugrandové, stříbro Britce Beth Potterové a bronz další Francouzce Emmě Lombardiové.

V přechozích dnech závodili v Torremolinos junioři a závodníci do 23 let. Nechyběli mezi nimi také čtyři Češi, o jejichž výkonech si můžete přečíst zde.